Ohjelma

Kausikortti

Sisältää koko We Jazz 2024 -tapahtuman

LA 23.11. klo 19.00

tapaaminen klo 18.30

salakeikka

SU 24.11. klo 12.00

ovet klo 11:30

Peloton Cycling Eatery

Jazz kiinnostaa (brunssi ja radiolähetys)

Matti Nives / Teppo Mäkynen / Ville Herrala

KE 27.11. klo 19.00

ovet klo 18.30

Hobo Hotel Helsinki

tbc

esiintyjä ilmoitetaan myöhemmin

TO 28.11. klo 19.00

ovet klo 18.00

G Livelab Helsinki

The Necks

Chris Abrahams, piano / Lloyd Swanton, basso / Tony Buck, rummut

Lampen

Kalle Kalima, kitara / Tatu Rönkkö, rummut

PE 29.11. klo 18.00

ovet klo 17.30

Kahvila Sävy

tbc

Esiintyjä ilmoitetaan myöhemmin

PE 29.11. klo 20.00

ovet klo 19.30

Tekniikan museo

Superposition 1+2+3

Linda Fredriksson, saksofonit / Mikael Saastamoinen, basso / Olavi Louhivuori, rummut

Jonah Parzen-Johnson & Lau Nau

Jonah Parzen-Johnson, baritonisaksofoni / Lau Nau, elektroniikka & synat

LA 30.11. klo 11.00

ovet klo 10.30

Korjaamo

Lastenkonsertti 1

Esiintyjä ilmoitetaan myöhemmin

LA 30.11. klo 14.00

ovet klo 13.30

Korjaamo

Lastenkonsertti 2

Esiintyjä ilmoitetaan myöhemmin

LA 30.11. klo 19.00

ovet klo 18.30

Korjaamo

Angelika Niescier & Maria Portugal

Angelika Niescier, saksofonit / Maria Portugal, rummut

Berke Can Özcan & Jonah Parzen-Johnson

Jonah Parzen-Johnson, baritonisaksofoni / Berke Can Özcan, rummut

Black Diamond

Artie Black, tenorisaksofoni & bassoklarinetti / Hunter Diamond, tenorisaksofoni & huilu / Matt Ulery, basso / Neil Hemphill, rummut

divr

Philipp Eden, piano / Raphael Walser, basso / Jonas Ruther, rummut

Goran Kajfeš Tropiques

Goran Kajfeš, trumpetti & syna / Alexander Zethson, piano / Johan Berthling, basso / Johan Holmegard, rummut / Josefin Runsteen, viulu / Leo Svensson Sander, sello

Jules Reidy

Jules Reidy, kitara & elektroniikka

Murray / Håker Flaten / Nilssen-Love

David Murray, saksofonit / Ingebrigt Håker Flaten, basso / Paal Nilssen-Love, rummut

Nacka Forum

Jonas Kullhammar, saksofonit / Goran Kajfeš, trumpetti / Johan Berthling, basso / Kresten Osgood, rummut

Sven Wunder

Reine Fiske, kitara / Ali Shaker, Saz / Edvin Kunze Nahlin, kosketinsoittimet / Mats Sandahl, basso / Karl Hovmark, rummut / Joel Danell, kosketinsoittimet jne.

Timo Lassy Trio

Timo Lassy, tenorisaksofoni / Ville Herrala, basso / Jaska Lukkarinen, rummut

tbc

Lisää esiintyjiä tulossa

We Jazz DJs & Friends