Ohjelma

SU 27.11. klo 12

ovet klo 11:30

Peloton Cycling Eatery

Jazz kiinnostaa (brunssi ja radiolähetys)

Matti Nives / Teppo Mäkynen / Ville Herrala

SU 27.11. klo 19

ovet klo 18

Aleksanterin teatteri

Avishai Cohen Quartet

Avishai Cohen, trumpetti / Yonathan Avishai, piano / Barak Mori, basso / Ziv Ravitz, rummut

Linda Fredriksson Juniper

Linda Fredriksson, saksofonit / Tuomo Prättälä, piano / Mikael Saastamoinen, basso / Olavi Louhivuori, rummut

MA 28.11. klo 17

tapaaminen klo 16.30

GLO Hotel Art

Ka Baird & Perussastamala

Ka Baird, instrumentit & ääni / Perussastamala, basso (& kenties muitakin instrumentteja)

MA 28.11. klo 19

tapaaminen klo 18:30

salakeikka

Salakeikka pysyy salaisena, kunnes kaikki lopulta paljastuu.

TI 29.11. klo 17

tapaaminen klo 16.30

GLO Hotel Art

Ka Baird & Chris Williams

Ka Baird, instrumentit & ääni / Chris Williams, trumpetti

TI 29.11. klo 19

ovet klo 18

Kalliosali

Enemy

Kit Downes, piano / Petter Eldh, basso / James Maddren, rummut

Verneri Pohjola

Verneri Pohjola, trumpetti & efektit

KE 30.11. klo 17

tapaaminen klo 16.30

GLO Hotel Art

Ka Baird & Linda Fredriksson

Ka Baird, instrumentit & ääni / Linda Fredriksson, saksofonit

KE 30.11. klo 19

ovet klo 18:30

Harju 8

David Friedman Generations Trio

David Friedman, vibrafoni / Oliver Potratz, basso / Tilo Weber, rummut

Kokko Quartet

Kaisa Siirala, saksofonit / Johanna Pitkänen, piano / Timo Tuppurainen, basso / Risto Takala, rummut

We Jazz DJs

TO 1.12. klo 17

tapaaminen klo 16.30

GLO Hotel Art

Ka Baird & Sami Pekkola

Ka Baird, instrumentit & ääni / Sami Pekkola, saksofonit

TO 1.12. klo 20

ovet klo 19

G Livelab

Designers

Aki Rissanen, piano / Joachim Florent, basso / Will Guthrie, rummut

Lampen

Kalle Kalima, kitara / Tatu Rönkkö, rummut & sampleri

DJ Rui Miguel Abreu

PE 2.12. klo 11

ovet klo 10:45

Korjaamo

Conversations

PE 2.12. KLO 17

Peloton Cycling Eatery

Oaagaada

Tuure Tammi, trumpetti / Sami Pekkola, saksofonit / Tero Kemppainen, basso / Simo Laihonen, rummut

LISÄTIEDOT / OSTA LIPUTVAPAA PÄÄSY

PE 2.12. KLO 19

ovet klo 19

Suvilahti (Tiivis­­tämö, Magito & Mittarikorjaamo)

[Ahmed]

Seymour Wright, alttosaksofoni / Pat Thomas, piano / Joel Grip, basso / Antonin Gerbal, rummut

Carl Stone & Jonah Parzen-Johnson

Carl Stone, elektroniikka / Jonah Parzen-Johnson, baritonisaksofoni & elektroniikka

Cortex

Thomas Johansson, trumpetti / Kristoffer Berre Alberts, saksofonit / Ola Høyer, basso / Dag Erik Knedal Andersen, rummut

Hunter Diamond & Mike Reed

Hunter Diamond, saksofonit / Mike Reed, rummut

Joachim Florent

Joachim Florent, basso

Jonah Parzen-Johnson & Berke Can Özcan

Jonah Parzen-Johnson, baritonisaksofoni & elektroniikka / Berke Can Özcan, rummut

Ka Baird & Jason Nazary

Ka Baird, instrumentit & ääni / Jason Nazary, rummut

Little North

Benjamin Nørholm Jacobsen, piano / Martin Burnbjerg Rasmussen, basso / Lasse Jacobsen, rummut

Uusi Aika

Otto Eskelinen, saksofonit & puhaltimet / Johannes Sarjasto, piano & synat / Tapani Varis, basso / Amanda Blomqvist, rummut / Antero Mentu, sitra

Will Guthrie

Will Guthrie, rummut

We Jazz DJs & Friends

LA 3.12. klo 11

ovet klo 10.45

Korjaamo

Nabil Ayers (haastattelu)

Nabil Ayers kertoo Valley Of Search -levymerkistään ja musiikkialasta, haastattelijana Matti Nives.

Carl Stone (haastattelu)

Carl Stone kertoo musiikistaan, haastattelijana Matti Nives.

FIRE! (bändiworkshop)

Miten yhtyeen musiikki syntyy? Mats Gustafsson, saksofonit / Johan Berthling , basso / Andreas Werliin, rummut

Silva Kallionpää Quartet

Silva Kallionpää, viulu / Nikita Rafaelov, piano / Juuso Rinta, basso / Joonas Leppänen, rummut

LA 3.12. klo 19

klo 18

Korjaamo

Alan Braufman

Alan Braufman, saksofonit / Ville Herrala, basso / Joonas Leppänen, rummut

Alexander Hawkins

Alexander Hawkins, piano

Anni Kiviniemi Trio

Anni Kiviniemi, piano / Eero Tikkanen, basso / Hans Hulbækmo, rummut

Carl Stone

Carl Stone, elektroniikka

FIRE!

Mats Gustafsson, saksofonit / Johan Berthling, basso / Andreas Werliin, rummut

Jason Nazary

Jason Nazary, rummut & elektroniikka

Kannaste4

Jussi Kannaste, tenorisaksofoni / Tomi Nikku, trumpetti / Petter Eldh, basso / Joonas Riippa, rummut

Marthe Lea Band

Marthe Lea, tenorisaksofoni & huilu / Andreas Hoem Røysum, klarinetti & bassoklarinetti / Hans P. Kjorstad, viulu & huilu / Egil Kalman, basso & synat / Hans Hulbækmo, rummut & lyömäsoittimet

Pat Thomas

Pat Thomas, piano

Patricia Brennan

Patricia Brennan, vibrafoni

Teddy Rok: Atonal Drums

Teppo Mäkynen, rummut & sampleri / Nikita Rafaelov, synat

Tilo Weber Four Fauns

Eero Savela, trumpetti / Otto Eskelinen, saksofonit / Ole Morten Vågan, basso / Tilo Weber, rummut

Tomas Nordmark

Tomas Nordmark, elektroniikka

SU 4.12. klo 18

klo 17

GLO Hotel Art

Gard Nilssen Acoustic Unity

André Roligheten, saksofoni / Petter Eldh, kontrabasso / Gard Nilssen, rummut