Ohjelma

SU 29.11. klo 12

ovet klo 11.30

Way Bakery and Wine Bar

JAZZ KIINNOSTAA

Matti Nives / Teppo Mäkynen / Ville Herrala

SU 29.11. klo 19

ovet klo 18

Glo Hotel Art

IRO HAARLA PRESENTS: LEO RECORDS

Iro Haarla, piano / Verneri Pohjola, trumpetti / Juhani Aaltonen, saksofoni / Mikko Innanen, saksofoni / Ulf Krokfors, kontrabasso / Markku Ounaskari, rummut

LUCIA CADOTSCH SPEAK LOW (CH/SE/UK)

Lucia Cadotsch, laulu / Otis Sandsjö, tenorisaksofoni / Petter Eldh, kontrabasso / Kit Downes, urut

MA 30.11. klo 19

tapaaminen klo 18.30

SALAKEIKKA

Hyppää tuntemattomaan kanssamme.

TI 1.12. klo 20

ovet klo 19

Kansallismuseo

Y-OTIS (SE/DE/UK)

Otis Sandsjö, tenorisaksofoni / Petter Eldh, basso / Dan Nicholls, koskettimet / Tilo Weber, rummut

KIT DOWNES (UK)

Kit Downes, piano

KE 2.12. klo 18.30

ovet klo 18

Hakola Shop

VILLE HERRALA

Ville Herrala, kontrabasso

TOINEN ESIINTYJÄ JULKISTETAAN 30.9.

KE 2.12. klo 20

ovet klo 19

G Livelab Helsinki

NORDIC JAZZ COMETS

INGIBJÖRG TURCHI BAND (IS)

Ingibjörg Elsa Turchi, basso / Magnús Trygvason Eliassen, rummut / Hróðmar Sigurðsson, kitara / Tumi Árnason, tenorisaksofoni / Magnús Jóhann Ragnarsson, piano

KADI VIJA KEY PROJECT (FI)

Kadi Vija, laulu / Max Zenger, bassoklarinetti / Tuomo Dahlblom, kitara / Tuomas Timonen, rummut

KJETIL MULELID TRIO (NO)

Kjetil Mulelid, piano / Andreas Winther, rummut / Bjørn Marius Hegge, basso

POST-SUN-VISON (SE)

Alice Hernqvist, piano / Aaron Mandelmann, bass / Mario Ochoa, rummut

SVANEBORG KARDYB (DK)

Nikolaj Svaneborg, piano, urut & koskettimet / Jonas Kardyb, rummut & perkussiot

TO 3.12. 18

ovet 17.30

Helsinki Contemporary

TAPANI RINNE: FOGHORNIA

Tapani Rinne, bassoklarinetti & elektroniikka

TO 3.12. klo 20

ovet klo 19

Kulttuuritehdas Korjaamo

VERNERI POHJOLA QUARTET

Verneri Pohjola, trumpetti / Tuomo Prättälä, piano / Antti Lötjönen, basso / Mika Kallio, rummut

DARK HORSE (SE)

John Holmström, piano / Alfred Lorinius, kontrabasso / Mårten Magnefors, rummut

PE 4.12. klo 18

ovet klo 17.30

Kahvila Sävy

AINON

Aino Juutilainen, sello / Satu-Maija Aalto, viulu & alttoviulu / Suvi Linnovaara, saksofoni, klarinetti & huilu / Joonas Leppänen, rummut

PE 4.12. klo 20

ovet klo 19

Kuudes Linja

TIMO LASSY TRIO FEAT. REISKA LAINE

Timo Lassy, tenorisaksofoni / Ville Herrala, kontrabasso / Reiska Laine, rummut

TOINEN ESIINTYJÄ JULKISTETAAN 14.10.

PE 4.12. klo 22

Tanner

WE JAZZ DJS

Matti Nives / Eero Löyttyjärvi / Roope Pokki

LISÄTIEDOT / OSTA LIPUTVapaa pääsy

LA 5.12. klo 19

ovet klo 18

Ääniwalli

DEATH HAWKS PLAYS SUN RA

Teemu Markkula, laulu & kitara / Tenho Mattila, koskettimet & saksofoni / Miikka Heikkinen, rummut & perkussiot / Riku Pirttiniemi, basso & laulu / VJ, Jonne Pitkänen

ANTTI LÖTJÖNEN QUINTET EAST

Antti Lötjönen, basso / Verneri Pohjola, trumpetti / Mikko Innanen, saksofoni / Jussi Kannaste, saksofoni / Joonas Riippa, rummut

TEPPO MÄKYNEN PRESENTS

Erikoisvieraat julkistetaan myöhemmin

SUPERPOSITION FESTIVAL

Olavi Louhivuori, rummut / Linda Fredriksson, saksofoni / Adele Sauros, saksofoni / Mikael Saastamoinen, basso + erikoisvieraat