Ohjelma

SU 1.12. klo 19

ovet klo 18

Ääniwalli

ODDARRANG

Olavi Louhivuori, rummut & syntetisaattorit / Osmo Ikonen, sello & syntetisaattorit / Ilmari Pohjola, pasuuna & syntetisaattorit / Lasse Sakara, kitara / Lasse Lindgren, basso & syntetisaattorit

SAMI LINNA QUARTET (FI/US)

Sami Linna, kitara / Jussi Kannaste, saksofoni / Mikko Helevä, urut / Dana Hall, rummut

MA 2.12. klo 18

ovet klo 17.30

Kahvila Sävy

OK:KO

Okko Saastamoinen, rummut / Jarno Tikka, saksofoni / Toomas Keski-Säntti, Fender Rhodes / Mikael Saastamoinen, basso

MA 2.12. klo 20

tapaaminen klo 19.30

(SALAKEIKKA 01 / HELSINKI)

Salakeikka pysyy salaisena, kunnes kaikki lopulta paljastuu.

TI 3.12. klo 17

ovet klo 16

Glo Hotel Art Lounge Bar

JUKKA ESKOLA SOUL TRIO

Jukka Eskola, trumpetti / Mikko Helevä, urut / Teppo Mäkynen, rummut

TI 3.12. klo 20

ovet klo 19

Kaiku

ADHD (IS)

Óskar Guðjónsson, tenor sax / Ómar Guðjónsson bass / Thómas Jónsson, piano & keys / Magnús Trygvason Eliassen, drums

KE 4.12. klo 18

tapaaminen 17.30

(SALAKEIKKA 02 / TAMPERE)

Salakeikka Tampereella. Hyppää tuntemattomaan kanssamme.

KE 4.12. klo 20

ovet klo 19

G Livelab Tampere

KOMA SAXO (SE/DE/FI)

Petter Eldh, basso / Jonas Kullhammar, tenorisaksofoni / Otis Sandsjö, tenorisaksofoni / Mikko Innanen, altto- & baritonisaksofonit / Christian Lillinger, rummut

SIMO LAIHONEN: TRIBUTE TO MILFORD GRAVES

Simo Laihonen, perkussiot

TO 5.12. klo 19

ovet klo 18.30

Helsinki Contemporary

JONAH PARZEN-JOHNSON (US)

Jonah Parzen-Johnson, baritonisaksofoni & elektroniikka

TO 5.12. klo 20

ovet klo 19

G Livelab

KOMA SAXO (SE/DE/FI)

Petter Eldh, basso / Jonas Kullhammar, tenorisaksofoni / Otis Sandsjö, tenorisaksofoni / Mikko Innanen, altto- & baritonisaksofonit / Christian Lillinger, rummut

MURIEL GROSSMANN (AT)

Muriel Grossmann, alto- & sopranosaksofonit & tenorisaksofoni / Radomir Milojkovic, kitara / Llorens Barcelo, urut / Gina Schwarz, basso / Uros Stamenkovic, rummut

PE 6.12. klo 21

ovet klo 20

Sveta Baar, Tallinna

MURIEL GROSSMANN (AT)

Muriel Grossmann, alto- & sopranosaksofonit & tenorisaksofoni / Radomir Milojkovic, kitara / Llorens Barcelo, urut / Gina Schwarz, basso / Uros Stamenkovic, rummut

BOWMAN TRIO

Sami Nummela, rummut / Tomi Nikku, trumpetti / Joonas Tuuri, basso

LA 7.12. klo 18

ovet klo 17

Valkoinen sali

MARIA FAUST MACHINA (EE/DK)

Maria Faust, alttosaksofoni / Ned Ferm, tenorisaksofoni / Jacob Anderskov, piano / Ida Nørholm, sello / Adam Pultz Melbye, basso / Nils Bo Davidsen, basso

ELLIOT GALVIN (UK)

Elliot Galvin, piano

LA 7.12. klo 21

ovet klo 20

Suvilahti

3TM PRESENTS “LAKE”

Teppo Mäkynen, rummut & elektroniikka / Jussi Kannaste, tenorisaksofoni / Antti Lötjönen, basso

ILL CONSIDERED (UK)

Idris Rahman, saksofoni & FX / Leon Brichard, basso / Emre Ramazanoglu, rummut

MDCIII (BE)

Mattias De Craene, saksofoni & drone & huilut / Simon Segers, rummut & perkussiot & elektroniikka / Lennert Jacobs, rummut & perkussiot

RONALD LANGESTRAAT (NL)

Ronald Langestraat, koskettimet & laulu + muu yhtye

HILDE MARIE HOLSEN (NO)

Hilde Marie Holsen, trumpetti & elektroniikka

VIRTA FESTIVAL

SU 8.12. klo 12.00

klo 11.30

Kahvila Sävy

JAZZ KIINNOSTAA

SU 8.12. klo 15

ovet klo 14

Suvilahti

KATU KAIKU

Adele Sauros, tenori- & sopraanosaksofonit & huilu & laulu / Mikael Saastamoinen, basso & FX / Erik Fräki, rummut & FX & laulu

SU 8.12. klo 19.30

ovet klo 19

Suvilahti

TIMO LASSY & TEPPO MÄKYNEN

Timo Lassy, tenorisaksofoni / Teppo Mäkynen, rummut

TERKEL NØRGAARD WITH RALPH ALESSI (DK/US)

Terkel Nørgaard, rummut / Ralph Alessi, trumpetti / Søren Gemmer, piano / Jeppe Skovbakke, basso